HDP ve terör üzerine | Toros HaberToros Haber

16 Ekim 2021 - 14:41
Abdullah Duman

Antalya Yörükler Derneği Başkanı | Teke Yörük Dernekleri Federasyonu Başkanı | a.duman@toroshaber.net

Abdullah Duman

HDP ve terör üzerine

HDP ve terör üzerine
Son Güncelleme :

27 Eylül 2020 - 10:56

618 views

Türkiye’ye terör ihraç etmeyen ve Türkiye’nin içerisindeki düşmanlarına kucak açmayan Libya, Katar ve demokrasiyi adam gibi yaşayan ülkelerin dışında bir tane ülke gösteremezsiniz. Emperyalistler ve onlara uşaklık sözde devletçikler, emperyalist ülkeler Türkiye’yi parçalasınlar da, bizde bir pay kapalım diye taşeronluk yapmaya başladılar. Ortadoğu’da taşlar yerinden oynamaya başladığında “Türkiye, Ortadoğu’da askeri ve siyasi olarak ne pahasına olursa olsun gücünü ortaya koymalıdır” diye fikrimizi açıklamıştık.

Türkiye Ortadoğu’da bu sorunlarla uğraşırken, Mavi Vatan diye adlandırdığımız Doğu Akdeniz, Karadeniz ve kronikleşen adalar meselesi bir anda Türkiye’nin ve dünyanın gündemine oturdu. Sömürgelerini önemli ölçüde kaybetmeye başlayan Fransa, Yunanistan üzerinden emperyalist devletleri de arkalarına alarak Türkiye’nin üzerine çullandılar.

Türkiye, Ortadoğu’daki emperyalist oyunları önemli ölçüde bozdu, fakat sınırımızda PKK/YPG eksenli bir terör devleti kurulması ve/veya ilan edilmesi Türkiye’nin boşluk bırakması halinde an meselesi. Ortadoğu’yu kan ve gözyaşına boğan emperyalistlerin en büyük hedefi Türkiye’dir. Çünkü güçlü bir Türkiye’nin Ortadoğu, Balkanlar ve Kafkaslar üzerinde var olan tarihi sorumluluklarının yanında, kendilerine güvence gören hatırı sayılır bir taraftar kitlesi de vardır.

“Eski imparatorlukların geri gelmeye başladığını’ belirten Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, “Bunlardan üçü Rusya, Çin ve Türkiye. Bunlar küresel ve bölgesel yaklaşımlarla gelen eskinin büyük imparatorlukları. Bu durum bizim için yeni bir ortam sunuyor.” diye konuşmasının altındaki realite Türkiye’nin bölgesinde Regülâtör devlet olmasındandır.

Türkiye, sınırlarında bu sorunlarla uğraşırken, içeride de emperyalist ülkelerin silahlı ve silahsız uzantılarıyla mücadele ediyor. Bu anlamda HDP yöneticilerinin sicili oldukça kabarık. Yakın tarihimizde PKK/YPG gibi terör örgütlerine lojistik sağladıkları, direk veya endirekt olarak ilişkili olduklarını her hareketleriyle de teyit ediyorlar.

ABD, AB ülkelerini arkalarına alarak Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve yöneticilerine karşı kabadayılık yaptıklarına çok şahit olduk. Türkiye’yi kan gölüne çeviririz diye çok tehdit ettiler. Birçok kanlı eylemler yaptılar, yediden yetmişe, kadın-erkek demeden, yaşlı-genç demeden, eşikten beşiğe binlerce cana kıydılar. Devletin askerini, polisini, öğretmenini, doktorlarını ve birçok kamu görevlisini şehit ettiler. Bütün bunları yaparlarken de demokrasiyi kendilerine kalkan yaptılar. Devletin uzattığı şefkat elini, resmen meydan okuyarak kırdılar.

Bütün bunların neticesinde, 6-8 Ekim 2014 Kobani olayları kapsamında HDP’li yöneticilere ve milletvekillerine yapılan operasyonlar Türk adaletinin bir tecellisidir. Tutuklanmaları onların demokratik haklarına bir kısıtlama değil, uşaklık ettikleri emperyalistlere ve PKK/YPG gibi terör örgütlerine de, indirilmiş bir şamardır. Kesinlikle terör bağlantıları kesinleşenlerin belediye başkanlığı, milletvekillerinin milletvekilliği düşürülmelidir. Teröre yataklık yapan bütün merkezleri acilen kapatılmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kökleri mazide olan, kadim bir geleneğe sahiptir. Sarsılır düşmez, düşerse de, düştüğü yerden kalkmasını bilir.

Abdullah DUMAN

microsoft project 2019 lisans satın al

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam