Türkmendağ: “1998 yılında Perinçek’e suikast girişiminin başında Dervişoğlu var!” | Toros HaberToros Haber

17 Ocak 2022 - 07:05

Türkmendağ: “1998 yılında Perinçek’e suikast girişiminin başında Dervişoğlu var!”

Türkmendağ: “1998 yılında Perinçek’e suikast girişiminin başında Dervişoğlu var!”
Son Güncelleme :

03 Haziran 2021 - 11:51

283 views

Vatan Partisi Antalya İl Başkanı Rıza Türkmendağ, partisinin il başkanlığı binasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Türkmendağ açıklamalarında Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’e 1998 yılındaki suikast girişiminin başındaki ismin İYİ Parti Milletvekili Musavat Dervişoğlu olduğunu belirtti.

Türkmendağ: “Vatan Partisi 50 Yıldır Gladyo İle Mücadele Ediyor!”

Vatan Partisi Antalya İl Başkanı Rıza Türkmendağ’ın açıklamalarında öne çıkan başlıklar şu şekilde;

“Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, 1 Haziran 2021 tarihinde Ulusal Kanal’da önemli açıklamalarda bulunmuştur. Bu açıklamalar tarihi önemdedir.

2016 yılı 15-16 Temmuz gecesi ülkemiz, Türk Devleti içine yerleştirilen Gladyo ile göğüs göğse bir mücadeleye girmiş ve bu mücadele sonucunda Gladyo ezilmiştir. O tarihten bu güne kadar mücadele çeşitli aşamalarda devam etmiştir. En son mafya lideri Sedat Peker’in açıklamaları sonrası bir kez daha ülkemizdeki Gladyo faaliyetleri gündeme gelmiştir.

Türkiye’nin NATO ya girmesi ülkemizde Gladyo faaliyetlerinin de başlama tarihidir. İlk Gladyo faaliyeti 1955’te gerçekleştirilen 6-7 Eylül olaylarıdır. Sonrasında işlenen birçok cinayet ve yapılan provokasyonda Gladyo izi görmek mümkündür. Abdullah Gül ve Davutoğlu ekibinin yetiştiği Milli Türk Talebe Birliği faaliyetlerinden, 1977-1 Mayıs katliamına, Abdi İpekçi, Gün Sazak, 7 TİP’li gencin Bahçelievler’de öldürülmesi, sağcı-solcu diye birçok gencin katledilmesi, Maraş, Çorum katliamları ve 12 Eylül darbesinin hazırlamasına kadar süren cinayetler, 1990 yılı sonrası yurtsever aydınların öldürülmesi bunların hepsi birer Gladyo faaliyetidir. Bu faaliyetler Muammer Aksoy, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Turan Dursun, Uğur Mumcu, Eşref Bitlis’in öldürülmesi, Sivas Madımak yangını ve Başbağlar katliamı ile sürmüş,  2000’li yıllarda Necip Hablemitoğlu, Gaffar Okan, Mustafa Yücel Özbilgin, Hrant Dink, Zirve Yayınevi cinayeti ve Ergenekon tertibi ile faaliyetlerine devam etmiştir.

Vatan Partisi 50 Yıldır Gladyo ile Mücadele Ediyor

Vatan Partisi ve lideri Doğu Perinçek, 50 yıldır Gladyo ile mücadele ediyor. Gladyo’nun Türk Ordusu, MİT ve Polis içindeki faaliyetlerini her zaman halkımıza anlattık. Birinci MİT raporu, İkinci MİT raporlarında CIA’nın, MİT içindeki faaliyetlerini ve cinayetlerini kamuoyu ile paylaştık. Hiram Abbas ve Mehmet Eymür’ün kirli işlerini açığa çıkardık.

Çiller Özel Örgütü ve faaliyetlerini yine anlattık, dönemin başbakanı ve Cumhurbaşkanına sunduk. Susurluk kazası sonucu oluşan komisyona Genel Başkanımız bir rapor sundu. Yayın organlarımızla bunları yazdık anlattık. Bu yüzden her dönemde Gladyo’nun hedefi olduk. Psikolojik savaşın hedefi olduk. Genel Başkanımız hapislere atıldı, suikast girişimlerine maruz kaldı. Yine bu yolda birçok parti önderimizi şehit verdik.

Operasyon Partisi: İYİ Parti

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener her zaman Gladyo faaliyetlerinde rol almıştır. İYİ Parti bir operasyon sonucu kurulmuştur. Amerika’nın ülkemizi hedef alan saldırılarına karşı MHP’nin kararlı bir duruş sergilemesi karşısında Akşener’e, MHP’yi bölme görevi verilmiştir. Akşener’in sicili de bozuktur. Fethullah Gülen’in bir zamanlar sağ kolu olan Nurettin Veren’in birçok yerde açıkladığı gibi Akşener, bizzat Fettullah Gülen’in ricası üzerine İçişleri Bakanı yapılmıştır. Nurettin Veren’in bu ifşasına Akşener tarafından bugüne kadar herhangi bir itiraz gelmemiştir. Ayrıca İçişleri Bakanlığı zamanında Genelkurmay’a kulak yerleştiren de Akşener’in bizzat kendisidir. Buradan soruyoruz; Türk Genelkurmayı’nı kim niye dinler? Kimin adına dinler? Ancak CIA ve MOSSAD dinler. Hiçbir Türk milliyetçisi bunu yapmaz. FETÖ davaları bize gösterdi ki; Türk Ordusu’nu ABD ve İsrail adına dinleyen ve kumpaslar kuran FETÖ’dür.

İYİ Parti’nin Gladyo bulaşıklığı Akşener’den ibaret değildir. 1998 yılında Genel Başkanımız Doğu Perinçek’e suikast yapmak üzere İzmir’den Ankara’ya gönderilen ekibe bu talimatı veren kişi İYİ Parti Grup Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu’dur. Bu bilginin kaynağı 2006 yılında Ergenekon şehidi Muzaffer Tekin’le birlikte Genel Başkanımızı ziyaret eden eski Özel Harekat Daire Başkanı İbrahim Şahin’dir. İbrahim Şahin bu bilgiyi kendi el yazısıyla Genel Başkanımıza vermiştir. Bu suikast girişiminde yer alan gençlerden biri olan Yunus Emre Uyar yazılı ve videolu ifadesinde suikast için kimin kendilerini İzmir’den minibüse bindirip Ankara’ya gönderdiğini açıkça anlatmaktadır. Bu belgeler açıkça göstermektedir ki; Müsavat Dervişoğlu suikast girişiminin içinde bizzat yer almıştır. Müsavat Dervişoğlu’nun Genel Başkanımızın açıklaması sonrası attığı tivit bir itiraf niteliği taşımaktadır. Ergenekon davasında İsrail ile işbirliği yaparak Doğu Perinçek’in 8 arkadaşını Filistin’de katlettiğini açıklayan Mehmet Eymür’ün yazdığı kitapta Genel Başkanımız için kullandığı “fabrikatör” tabirini kullanmış ve böylelikle kimlerle ağız birliği içinde olduğunu açıkça ortaya koymuştur.

Şimdi buradan Türkiye ve Antalya kamuoyuna soruyoruz. Tarihleri Gladyo faaliyeti tarihi olan, Genelkurmay’a kulak yerleştiren, FETÖ tarafından bakan yapılan, operasyonla MHP’yi bölen, HDP/PKK’yla birlikte hareket eden, Doğu Perinçek’e suikast düzenleyen kişiler milliyetçi olabilir mi? Bu vesileyle bir kez daha ilan ediyoruz. Amerika ve İsrail kaybetmiştir ve onların Gladyosu ezilmiştir. Son Gladyo artıkları da temizlenecek, mafya-Gladyo sistemi kaybedecektir.

Atatürk ile Uğraşan Tarihin Çöplüğüne Gider

Değerli basın emekçileri, bu vesileyle gündemde olan Ayasofya İmamı’nın Atatürk e yönelik sarf ettiği sözler kabul edilemez, gereği derhal yapılmalıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızdan söz konusu imamın görevden alınması hususunda gereken işlemleri başlatmasını bekliyoruz. Buradan bu vesileyle uyarıyoruz. Atatürk’le uğraşanlar Türkiye’nin geleceğinde olamazlar. Ülkemizin girmiş olduğu bu yolda AK Parti hükümeti bu tür kışkırtıcı açıklamalara izin vermemeli ve arkasındaki şer güçlerini ortaya çıkarmalıdır.

Bir anda Atatürkçü olduklarını hatırlayanlara da şunu söyleyelim. Atatürk’e “zındık”, “kefere” diyeni, kadın kontenjanından başkan yardımcısı yapanların, Atatürk’ü soykırımcı ilan edenlere ses etmeyenlerin, “Ben Dersimli Kemalim” diyerek Atatürk Cumhuriyetine savaş açanların, “ben Atatürk demek istemiyorum” diyenleri il başkanı yapanların, Atatürk heykellerini yakanlarla ittifak yapanların Atatürkçü kesilmeleri ikiyüzlü ve samimiyetsizdir. 

Atatürkümüzü Atatürk düşmanı sahte Atatürkçülerin elinden kurtaracağız!”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam