Vatan Partisi Antalya ve TGB Antalya İsrail’ in Filistin’e karşı Saldırgan tutumuna eylemli cevap verdi | Toros HaberToros Haber

17 Ocak 2022 - 08:12

Vatan Partisi Antalya ve TGB Antalya İsrail’ in Filistin’e karşı Saldırgan tutumuna eylemli cevap verdi

Vatan Partisi Antalya ve TGB Antalya İsrail’ in Filistin’e karşı Saldırgan tutumuna eylemli cevap verdi
Son Güncelleme :

21 Mayıs 2021 - 14:23

137 views

 

   

Vatan Partisi ve Türkiye Gençlik Birliği (TGB) İsrail’in Filistin’e yönelik saldırgan tutumuna karşı harekete geçti.

Bugün saat : 13.30′ da gerçekleşen Kapalı yol girişi halk bankası önünde gerçekleşen basın açıklamasında,

Vatan partisi Antalya İl Başkanı Rıza Türkmendağ  ve Tgb Antalya İl Başkan Yardımcısı Ayşenur Şahin açıklama metnini okudu .
Türkmendağ konuşmasında ;
Bugün burada katil israil’ in Mescidi Aksa saldırısını ve Filistinde Yaptığı insanlık dışı saldırılara karşı Türkiye Olarak atmamız gereken adımları ortaya koymak için toplandık. Buradan Milletimizi uyarıyoruz. Bu saldırı  Amerika ve İsrail’ in ” Üç İsrail  Saldırısının ”bir parçasıdır. Bu İsrail saldırısı İsrail’in Filistin topraklarında hakimiyet kurmak istemesi, Amerikanın Türkiye,Suriye,İran,ırak’ ı bölerek kurmak istediği  ikinci İsrail; Kürdistan projesi ve Doğu Akdenizde İsrail, Abd, Güney Kıbrıs, Yunanistan ile kurulan Türkiye’ yi hedef alan silahlı ortaklıktır.
bir yandan Türkiye’ ye düşmanlık eden muhalefetle karşı karşıyayız onlar arap düşmanlığı ve filistin düşmanlığı yayarak Amerika- İsrail cephesini tuttular.Biz onlara biden tayfası diyoruz bu tayfanın sözcülerinden biri Cumhurbaşkanımızı katil İsrail Cumhurbaşkanı Netanyahu ile benzeterek açıktan Türkiye’yi hedef aldığını göstermiştir.
 Çözüm var  Çözüm Batı Asya Birliği ve Suriye ile tam Dostluktur. Bizim düşmanımız Suriye, Mısır, İran, Irak değil Amerika ve İsraildir.Ancak Bölge ülkeleri ile tam işbirliği yaparak Filistin’ de başarı kazanırız.
Üç İsrail Tehdidine Üç Ayaklı bir planda yanıt vereceğiz,
Doğu Kudüs Bşkanti Bağımsız Filistin’i destekleyeceğiz. Bütünlük sağlayacağız
Öncelikle Suriye ve Irak’ta İkinci israil projesine tarihe gömeceğiz,
Doğu Akdeniz’ de Abd israil-Yunanistan-Güney kıbrıs’ ın saldıganlığını boşa çıkartacağız ve bu tehditleri paylaşan bütün ülkelerle birleşeceğiz, birleştireceğiz.
Kürecik ve İncirlik Üsleri Tsk Denetimine verilsin,
Filistin bizim kan kardeşimizdir. Filistin davasına parti üyelerini şehitler vermiş Vatan Partisi olarak; bu mücadeleyi zafere ulaştırmak için çağrımızı yapıyoruz; Batı Asya devletlerini birleştirelim, Kürecik Radar Üssün’ndeki ve İncirlik Hava Üssü’ndeki eşkıyaları atalım, üslerimizi Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tam denetimine alalım
Kahrolsun siyonizm !
Kahrolsun Emperyalizm !
Yaşasın Özgür Filistin !
Yaşasın Batı Asya Birliği !
diyerek bitirdi.
Ardından Türkiye Gençlik Birliği Antalya il Başkan yardımcısı Ayşenur Şahin konuşmasına başladı.
Şahin konuşmasında ;
Değerli Basın Emekçileri, Değerli Antalya Halkı

İsrail Siyonizm’inin, Filistin halkına ve kutsal değerlerimizden olan Mescid-i Aksa’ya yapmış olduğu alçakça saldırıları cevap vermek için dün yüzlerce genç arkadaşımızla birlikte eşkıya yatağı Kürecik Üssünün kapısına dayandık. Orada Kürecik Üssünün İsrail’in alçakça saldırılarına Türkiye’nin gözcü olmayacağını haykırdık.

Türkiye’nin yapması gerekenler ortadadır. Bu saldırılara kınayarak değil eylem ile cevap verilir.

Eşkıya yatağı olan Kürecik Üssüne el konmalıdır.

Türkiye acil bir şekilde Suriye ve diğer komşularla birlikte masaya oturup ortak bir çözüm çıkarmalıdır. Çünkü Filistin’in bağımsızlığı, Suriye’nin bağımsızlığı aynı zamanda Türkiye’nin bağımsızlığıdır.

Bölgemizde ve dünyada kaybetmekte Amerikan emperyalizmi ve İsrail Siyonizmi ancak Türkiye’nin öncülük ettiği Batı Asya birliği ile durdurulur.

diyerek konuşmasını bitirdi.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam