Vatan Partisi: “Haberler yanıltıcı” | Toros HaberToros Haber

27 Kasım 2021 - 05:14

Vatan Partisi: “Haberler yanıltıcı”

Vatan Partisi: “Haberler yanıltıcı”
Son Güncelleme :

23 Ocak 2021 - 11:50

136 views

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, bazı basın – yayın kuruluşlarında yer alan, “Vatan Partisi’nden 108 kişi istifa etti” başlığıyla sunulan, kamuoyunu yanıltıcı haberler ve sosyal medya tezviratları hakkında bir açıklama yaptı. Açıklamayı aşağıda bilgilerinize sunuyoruz.

 

  1.   2014 Baharında Silivri duvarlarını yıkmamızla ve 24 Temmuz 2015’te Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK’yı hendeklere gömme harekâtıyla başlayan süreçte, Devletimiz ve milletimiz, PKK ve FETÖ Terör Örgütlerini silahla temizlemede tarihî başarılar kazandı ve ABD ile karşı karşıya geldi.  Türkiyemiz, “İkinci İstiklâl Savaşı” olarak da adlandırılan Vatan Savaşıyla Atlantik sisteminin denetiminden kurtulmakta ve çağdaş uygarlığı temsil eden Asya’da öncü konumlara yerleşmektedir. Her Kurtuluş Savaşında olduğu gibi, bu tarihi süreçte de iç cephede Vatan Savaşına karşı bozguncu hareket ve eğilimler ortaya çıkmıştır.

 

  1.  Vatan Savaşının getirdiği yeni saflaşma, Vatan Partisi içerisinde de yaşanmıştır. Zihinleri 2014 yılı öncesindeki saflaşmaya takılıp kalan bazı üyelerimiz, ABD emperyalizmine karşı Türkiye Gemisinde mevzilenmekte zorluk çekmişlerdir. Sürecin gerçeklerini tecrübelere rağmen anlamak istemeyen bir avuç üye,  Partimizin Birleşen ve Üreten Türkiye programının dışına düşmüşlerdir. Partimiz Merkez Karar Kurulu, 22 Eylül 2018 tarihinde aldığı “Aynı Gemideyiz” kararını bütün üyelerimize benimsetmek için sabırlı çalışmalar yürütmüş ve üyelerimizi Türkiye tecrübesiyle eğitmeye çalışmıştır. Bu sayede Partinin amaç ve eylem birliği sağlanmıştır.

 

  1. Ne var ki, çok az sayıda üye, Vatan Partisi’nin “Aynı Gemideyiz” stratejisine karşı koymakta ısrar etmiştir. Bu bağlamda M. Bedri Gültekin, Partimizin Programında yer alan “Türk de Biziz Kürt de Biziz, Hepimiz Türk Milletiyiz” saptamasını Van Bildirisinden sildirmiş, ayrıca “HDP Kapatılsın” siyasetimize karşı konumlanmıştır. Dahası Parti içinde fitne ve fesat çevirmeye kalkmıştır.

 

  1. Partimiz, köklü demokratik merkeziyetçi gelenekleri ve açık tartışma kültürüyle, bu sorunları bütün kurullarında yoğun bir şekilde değerlendirmiştir. Konu, Genel Kurultay Rapor Taslağı’nda 4.4 (Parti İçindeki Yanlış Eğilimler) ve 4.5. (Parti Ahlakı ve organ Terbiyesi) bölümleriyle tartışmaya sunulmuştur. Partimiz, Genel Merkezden, il ve ilçe kurultaylarına kadar her kurulda oy birliğiyle ve ezici çoğunlukla aldığı kararlarla Aynı Gemideyiz stratejisinde kenetlenmiş ve bozgunculuğa varan faaliyeti kesin irade birliğiyle mahkum etmiştir.

 

  1. Parti Programı ve temel siyasetlerine aykırı faaliyette ısrar eden Bedri Gültekin, 15 Ekim 2020 günü disipline sevkedilmiş ve Merkez Disiplin Kurulu’nun 22 Ocak 2021 günü oybirliğiyle aldığı kararla Partiden kesin olarak ihraç edilmiştir. Partiden ihraç edileceğini anlayan sözü geçen kişi, 21 Ocak 2021 günü istifa mektubunu partimize yollamış ve Türk milletine ve Partimizin ahlakına karşı faaliyetinde her türden kontrolü kaybeden bir çizgiye düşmüştür. Böylece HDP korumacılığı, emperyalizmin “Dersim” fitneciliği, hizipçilik ve Türk Milleti karşıtlığında ısrar ederek, PKK’nın ve FETÖ’nün organ ve sitelerinde alkışlanan konuma yuvarlanmıştır.

 

  1.  Kamuoyuna açıkladıkları “108 Kişilik” istifa listesi, ahlâk düşkünlüğünün ve bunalımın son göstergesidir. Listedeki 8 üyemiz istifa etmediğini, isimlerinin kendilerinden haberi olmadan eklendiğini beyan etmiştir. 10 kişi, 1 ila 4 yıl önce istifa etmiştir. 29 kişi ise en az 2 yıldır temel parti görevlerini yerine getirmiyor.

 

  1. Bugün Vatan Partisi’ne karşı düşmanca gayretlere girenlerin ABD gemisinde, Biden kaptanlığında, HDP-PKK ile aynı cephede yer almak dışında yapabilecekleri bir faaliyet yoktur. Önümüzdeki Genel Kongre Rapor taslağımızın ilgili bölümünde de bu saptama yapılmıştır. FETÖ ve PKK’nın kurumsal organlarından yapılan açıklamalar yeterince uyarıcıdır.

 

  1.  Vatan Partisi çığ gibi büyümektedir. Partimize Kasım, Aralık ve Ocak ayının ilk yarısında, 1514 yeni üye katılmıştır. Gençlik Örgütlerimize 10 binin üzerinde gönüllü yazılmıştır. 2 yeni il ve 13 yeni ilçe teşkilatı kurduk. Vatan Partisi, üreticilerin ve Türk gençliğinin yoğun ilgisiyle Üreten ve Birleşen Türkiye yolunda hükümet konumlarında yer alacağı bir sürece girmiştir. Vatan Partisi, bugün bölgemizdeki süreçler üzerindeki etkisiyle Atlantik’ten Asya’ya kadar saygın bir konum kazanmıştır.

 

  1.  Vatan Partisi altın çağındadır. Partimiz, program, strateji ve siyasetlerini kararlı olarak uygulamaya devam edecektir. Tarihî görevimizi, ayak bağlarından kurtularak, Türk milletine ve emekçi halka bağlılığımızı pekiştirerek yerine getireceğiz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam