Vatan Partisi ve AK Parti’den ortak çağrı: “Esma Çevik Parkı olsun!” | Toros HaberToros Haber

26 Eylül 2021 - 06:57

Vatan Partisi ve AK Parti’den ortak çağrı: “Esma Çevik Parkı olsun!”

Vatan Partisi ve AK Parti’den ortak çağrı: “Esma Çevik Parkı olsun!”
Son Güncelleme :

24 Aralık 2020 - 20:35

394 views

Antalya Konyaaltı Belediyesi, Sarısu mahallesi 153. Ve 154. Sokak kesişiminde bulunan parka PKK sempatizanı, 10 Ekim gar patlamasında ölen “Korkmaz Tedik” ismini vermesi üzerine Vatan Partisi, Ak Parti, ve 15 Temmuz Vatan Şehitleri Gazileri Derneği’nden tepkiler büyüyor.

“Bu karardan dönülmediği takdirde Konyaaltı Belediyesi bu kararı Konyaaltılara açıklayamaz ve bu kararın altında kalır”

Vatan Partisi Antalya İl Başkanı Rıza Türkmendağ, yaptığı yazılı açıklama ile alınan kararı şu şekilde  eleştirdi:
“Ülkemizin zorlu bir süreçten geçtiği, Amerika’nın ülkemize yaptırım kararı aldığı bir süreç yaşıyoruz. Ordumuz, emniyet güçlerimiz ve milletimizin Vatan Savaşı verdiği terör örgütlerine karşı her alanda mücadele ettiği koşullarda Konyaaltı Belediyesi meclisinde CHP’li meclis üyelerinin oylarıyla bir skandala daha imza atıldı.

PKK sempatizanı olan bir kişinin Konyaaltı’nda bir parka isminin verilmesi başta şehit aileleri olmak üzere Antalyalı vatansever her insanımızı derinden yaralamıştır . Bu karar ancak ülkemizden bir haber teröre karşı verdiğimiz mücadeleden bir haber olanların yada ülkemizin teröre karşı verdiği mücadelenin karşısında olanların alabileceği bir karardır. Açılım döneminde yapılan benzer yanlışların  ülkemize verdiği zarar ortadayken Konyaaltı Belediye meclisinin bu kararı kabul edilemez.

Vatan Partisi olarak, AK Parti ve MHP’nin bu karara karşı duruşlarını takdir ediyoruz. Vatan Partisi olarak bizler de  AK Parti’nin önerisini doğru buluyoruz ve Konyaaltı Sarısu’da Korkmaz Tedik isminin verildiği parka terorle kahramanca mücadele verirken şehit olan bomba imha uzmanı Esma Çevik’in isminin verilmesini destekliyoruz.

Sayın Konyaaltı Belediye Başkanımız Semih Esen ve CHP grubunu da uyarıyoruz, derhal bu karardan dönülmelidir. Bu karardan dönülmediği takdirde Konyaaltı Belediyesi bu kararı hiç bir Konyaaltılı’ya açıklayamaz ve bu kararın altında kalır” dedi.

Korkmaz Tedik değil “Esma Çevik Parkı” olsun

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ise sosyal medyadan yaptığı çağrı ile AK Parti Konyaaltı teşkilatının başlatmış olduğu ‘PKK sempatizanının değil, Şehit Astsubay Esma Çevik’in isminin Konyaaltı Sarısu’daki çocuk parkına verilmesi’ kampanyasını desteklediğini ve Konyaaltı Belediyesinin bu yanlış karardan dönmesi gerektiğini söyleyerek konunun takipçisi olacağını belirtti.

Bu tür alınan kararlar ‘Evlatlar yaşasın diye kendi evlatlarını, analar babalar yaşasın diye kendi ana babalarını arkada bırakarak bu memleketin kutsalları olan değerleri için can verenlerin kemiklerini sızlatır.’

15 Temmuz Vatan Şehitleri Gazileri Derneği Genel Başkan Yrd Zeki Kılınç, yaptığı açıklamayla Konyaaltı Belediyesi tarafından alınan kararı eleştirdi ve bu kararın şehitlerimizin kemiklerini sızlatacağını belirtti.

Açıklamanın tamamı:

“Konyaaltı Belediyesi meclis toplantısında 3 Aralık 2020 tarihinde alınan karar ile; Sarısu mahallesinde bulunan bir parka 10 ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Garında yaşanan patlamada hayatını kaybeden Marksist-Leninist GYK üyesi Korkmaz TEDİK isimli şahsın bir parka isminin verilmesi kararlaştırılmış olduğunu öğrendim.

Nitekim meclis bu kararı kim veya kimler tarafından önerildiğini bilmiyorum ancak AK parti ile MHP grubundan gelmediği belli.

Bu tür alınan kararlar evlatlar yaşasın diye kendi evlatlarını, analar babalar yaşasın diye kendi ana babalarını arkada bırakarak bu memleketin kutsalları olan değerleri için can verenlerin kemiklerini sızlatır.

Bir tarafta bu memleketin geleceğini evlatlarımızın yaşam hakkını ellerinden almaya ve bu ülkenin parçalanması için mücadele eden adı geçen şahsın bağlı olduğu Maksist-Leninist vs terör grupları varken, bir tarafta ecdadına yaraşır bir şekilde vatan mücadelesinde en önde savaşan can veren kahraman şehitlerimiz varken yine gözünü, kolunu, bacağını veren şehitlerin yol arkadaşları varken, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlere emsal olarak bu yiğitleri unutturmamak için çaba sarf etmemiz gerekirken, bunları bir tarafa koyup memleket için hayırlı bir falliyeti bulunmayıp, daha beter vatanımıza ve bayrağımıza karşı  mücadele içinde olan ‘’Katil Devlet Sloganları’’ ile terör eylemleri yapanlarla kol kola olan bir kişinin isminin Konyaaltı ilçe sınırlarında yaşatılmasını hazmetmek mümkün değildir.

Bilinmelidir ki; bu kişinin cenazesine PKK terör örgütü militanları ile birlikte S. Demirtaş, Figen Yüksekdağ ile birlikte teröristlerle kol kola olanlar, devlete karşı mücadele içinde olanlar ve ‘’Katil Devlet ‘’ diyerek haykıranlar katılmıştır.

Konyaaltı Belediye Meclis grubunda Ak parti ve MHP dışındaki grupların oy çokluğu ile bu kararın alınmasından sonra CHP li vatansever ve duyarlı üyelerin de rahatsız olduklarını düşünmek istiyorum.

Memleketimizin etrafının ateş çemberi olduğu bir zamanda Belediye Meclis üyelerimiz ve ilgililerin memleket hayrına işler yapmasını bekleriz, bu karar memleketin, gençlerimizin ve geleceğimiz için hayırlı bir iş ve hizmet değildir.

Meclis oylamasında leyhte oy kullananları bir kez daha düşünmeye ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bu Cumhuriyete bu gibi hayırsız kararları almamalarını ve kötülük yapmamaları gerektiğini söylemek istiyorum.

Sn. Başkanımın bazı zamanlarda şehit ailelerine ve gazilerimize yönelik ilgi alaka, duyarlılık ve samimiyetini bizzat görmüş ve kendisine de ayrıca teşekkür etmiştik. Ancak bu karar halkımızı ve vicdanları rahatsız eden bir karardır. Doğru olan kararlarda desteğimizi belirtme yanında bu alınan kararın ise yanlış ve kabul edilemez olduğunu samimiyetle belirtmek isterim. Adı geçen şahsın terörle iç içe faaliyet yürütenlerle olup kol kola eylemlerle isim yapan bir şahıstır. Şahsın Ankara GAR patlamasında vefat etmesi hiçbir şekilde bu kişiyi temize çıkartamaz.

Bu milletin kahramanları çoktur. Bugün yaklaşık bir yıldan beri canla başla milletin yaşaması için kendi sağlıklarını hiçe sayarak görev yapan ve pandemi dolayısıyla vefat eden sağlıkçılarımız varken, ilçemiz sınırlarında Marksist Leninist bir terör grubu üyesinin isminin konulmasının yaşatılmasının kabul edilebilirliği asla olamaz. Adı yaşatılacak ve gelecek nesillerimize hatırlatılması gereken kişilerin ve kahramanların kimler olabileceği yasalar ile zaten belirlenmiştir.

Alınan bu karar başta Şehit ve Gazi Dernekleri ve STK’lar yanında şehit ailelerini, gazilerimizi ve duyarlı tüm bireyleri üzmüştür. Ümit ediyorum ki bu yanlış kararın tekrar gözden geçirilmesi, iptali ve uygulanmamasıdır. Konunun takipçisi olacağımızı belirtmek isterim. Saygılarımla duyurulur.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Aysel Çalebi Aralık 27, 2020 / 7:57 pm Cevapla

Parkın isminin Astsubay
Esma Çevik omasını
Destekliyorum.

Zahide SÖNMEZ Aralık 27, 2020 / 9:00 pm Cevapla

Korkmaz Tedik değil “Esma Çevik Parkı” olsun

reklam