Dost acı söylermiş | Toros HaberToros Haber

26 Eylül 2021 - 06:38
Zeki Kılınç

15 Temmuz Vatan Şehitleri Derneği Genel Başkan Yardımcısı | z.kilic@toroshaber.net

Zeki Kılınç

Dost acı söylermiş

Dost acı söylermiş
Son Güncelleme :

20 Eylül 2020 - 22:02

85 views

Emniyet Teşkilatı’nda 32 yıl bir fiil çalışıp ülkeme hizmet ettim. Hatta 4 yıl üst üste yılın polisi oldum ve 2019 yılı başında emekli oldum.

Teşkilatın tavanında değil, hep tabanında görev yaptığımdan dolayı sorunları, istekleri, arzuları, özlem ve dilekleri az çok bilirim.

Bilirim, bu sahipsiz teşkilatın olmazsa olmalarını, Türk polisinin kalbinin derinliklerinde var olanları, çok değil bir kaç dileğinin özlemle yıllarca beklemekte olduğunu, halka adalet dağıtmak için var gücü ile çalışan didinen ailesinin rızkını kazanma yanında en önemli görevinin aslında ülkeyi, milleti, bayrağı ve ezanı korumak olduğunu, kendisi için değil ülkesi, milleti ve ailesi için yaşadığını bilirim.

Bu teşkilatın her neferinin ecdadın yolunda, halka hizmeti hakka hizmet olarak görüp gecesini gündüzüne katıp, mesai gözetmeden her memur gibi günde 8 saat ayda 160 saat değil, günde 12- 16 saat ayda 240-280 saat arası mesai ücreti alamadan çalıştırıldığını da bilirim.

Teşkilatın kurulduğu 1845 yılından beri, hakkını hukukunu koruyacak, sorunlarını isteklerini ilgili yerlere taşıyacak bir sendikasınının olmadığını, hak, hukuk ve adalet kavramlarından yoksun bırakılan bir Teşkilat olduğunu da bilirim.

Siyasilerce özlük hakları ile ilgili verilen sözlerin tutulmadığı, 2003 yılına kadar mutlu olmayan polisin, 2007 yılında da verilen sözlerin tutulmayıp, vaadlerin özde değil, sözde olduğunu da bilirim.

Verilen sözlerin ve vaadlerin tutulmadığını gören teşkilatın yine de Vatan-Bayrak deyip Hendeklerde – Çukurlarda yüzlerce cengaverin bir adım geri atmadan hilal için şehadete yürüdüklerini de bilirim.

Vatanın bekası için fedakarca çalışan bu bedenlerin, vaadlerin yerine getirilmemesine Artık yeter! deyip son seçimlerde verilmeyen 3600 Ek gösterge sebebiyle 280 bin polisin 3 milyon polis Camiasının sandıklara küstüğünü de bilirim.

15 Temmuz ihanetinde halkın önünde 40 yıllık planları ayaklarının altına alıp ezen, göğsünü tanklardan, bombalardan atılan mermilere siper edip canını yaradana teslim eden ancak vatanını teslim etmeyip bayrağını yere düşürmeyen, ülkenin evlatları yaşasın diye kendi evlatlarını arkada bırakan, tabutlarına ağırlık olsun diye taş konulan Peygamberimize komşu gidenleri de bilirim.

Vatanın selamete çıkması ile birlikte memleket için bedenlerini taşın altına koyanların bir kenara itilip görev verilmeyenlerin dolu dolu olduğu, her zaman ve şartlarda gemisini yürüten kaptanlar misali zamanın adamı olanların yine işlerinin başında gemilerini yürütmekte olduklarını da görürüm ve bilirim.

Yazık çok yazık, bu teşkilatta Adalet, hak ve hukuk bir türlü oluşturulmadı ya da oluşturulamadı, yıl 2020 etkisi devam eden yapı her halde hiç bitmeyecek diye korkuyorum.

Ümit ediyorum ki ; 2023 seçimlerinden önce verilen sözler tutulsun ve anasının ak sütü gibi helal olan ve hakkı olan 3600 EK gösterge artık polise verilsin, verilsin ki; polisin içinde var olan kırgınlık, küskünlük ve sitem sona ersin ve olması gereken olsun.

İddia ediyorum ki ; polisin ahirete göçüp gitmeden son isteği sorulsa, 3600 ek gösterge denileceğini adım gibi biliyorum.

3600 ek gösterge deyip geçmeyin, bu hak aynı işi yapan aynı bakanlık bünyesindeki Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin 26 yıldan beri aldığı bir hakkın Emniyet Teşkilatı personeline de öz evlat üvey evlat muamelesi yapılmadan eşit olarak verilmesini öngörmektedir.

TBMM içinde ülkeyi bölmek parçalamak isteyip, pkk terör örgütü ile kol kola olanlara üst düzeyde zevk sefa içerisinde yaşamaları sağlanırken, ülkeyi canı pahasına can siparane koruyan, Şehitler Tepesini boş bırakmayan evlatlara bunu kimse çok görmesin.

Dünyada adil olmayan hükümdarların ve yöneticilerin gideceği yer cehennem olduğu söylenir. Şahsen ben hiç bir kimsenin cennet dururken cehenneme gitmesini istemem.

Dost acı söylermiş ama dost doğru söylermiş.
Benden söylemesi.

Zeki KILINÇ

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam