Kimi Kınayacağız? Devleti Mi? | Toros HaberToros Haber

26 Eylül 2021 - 09:49
Abdullah Duman

Antalya Yörükler Derneği Başkanı | Teke Yörük Dernekleri Federasyonu Başkanı | a.duman@toroshaber.net

Abdullah Duman

Kimi Kınayacağız? Devleti Mi?

Kimi Kınayacağız? Devleti Mi?
Son Güncelleme :

20 Eylül 2020 - 20:48

54 views

Hatay’ın Hassa ilçesinden, Kayseri’nin Tomarza ilçesine bağlı Çokca Yaylası’na göç etmek isteyen ve Yörük Ana olarak bilinen Döndü Deveci ile ailesine göç için izin verilmemesine Antalya Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman da tepki gösterdi.

Soğuk ve karlı havada mahsur kalan aralarında 8 çocuğun bulunduğu 12 kişilik ailenin, yaşadıklarının kabul edilemez olduğunu belirten Başkan Duman, sosyal medyadan yayınladığı paylaşımla dikkat çekti.

İşte Abdullah Duman’ın paylaşımı:

Yörüklerin bitmeyen çilesi ve hayvancılıkta kendisini yok eden Türkiye

Nam-ı Diğer Yörük ANA, buram buram Anadolu kokan, kültürümüz içerisinde sembolleşmiş, vatan savunmasında sınırda askerlerimize kurbanlar kesmiş, kestiği kurbanın kanını askerlerimizin alnına sürmüş, hayvancılık sektöründe ülkesi için üretmiş üretmeye de devam ediyor.

Yörük ANA Döndü DEVECİ halâ Konar/Göçer hayata devam eden son Yörüklerden.

Yörük Ana bütün bunları yaparken kimseden özel bir ilgi beklemiyor, ülkesi için yaşıyor ülkesi için üretiyor.

Şunu söylemek istiyoruz, böyle ülkesi için yaşayan insanlara zulüm reva mı?

Bu konuda Kayseri Valisini, Tomarza Kaymakamını kınasak devleti kınamış olmaz mıyız?

Allah aşkına insiyatif diye bir şey var, eğer insiyatif alamayacak kadar korkaksanız o makamları işgal etmeyin, sizler devleti temsil ediyorsunuz, ya devleti sırtlayıp götürün yada devletin sırtından inin.

Ne demek Yörükleri istemeyiz, hukuk keyfiliğin ne zaman oyuncağı oldu, hangi hukuk o insanların gördüğü muameleyi insana reva görür.

Hukuku yasayı bilmesek kendi yurdumuzda Yörükleri parya yapacaksınız.

Sayın Cumhurbaşkanına sesleniyoruz lütfen o insanların gördüğü zulme bir son verdirin.

Ormancı kardeşim;

Ormanları Yörüklerden arındırdınız, ormanı yakanlara fırsat tanıdınız, ormanları, ormanları yakan namussuzlardan koruyun ormanı koruyan şerefli insanlardan değil.

NOT: Her yerde elimiz, gözümüz, kulağımız var. Kimin ne yaptığını ne söylediğini biliyoruz, edebimiz gereği isim belirtmedik.

TÜRKİYE YÖRÜK/TÜRKMEN GÖNÜL SEFERBERLİĞİ YÜRÜTME KURULU

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam